"<yoastmark

Router emisja elektromagnetyczna. Pomiary wykazały niebezpieczny poziom pola elektromagnetycznego, w bezpośrednim otoczeniu routera.  Podwyższona emisja kończy się w odległości ok. 1 metra od obudowy. Doświadczenia mają charakter poglądowy. Pomiar wykazał przekroczenie poziomu o ponad 6000%.

"<yoastmark

Norma przekroczona jest ponad 60 razy.

"<yoastmark

 Odległości ok 50 cm od routera, poziom przekroczony o około 5 razy.

Pomiar w odległości 1 metra wskazuje balans w granicach normy. Można założyć, że bezpieczna odległość użytkowania zaczyna się w okolicach 1,5 m od obudowy.

"<yoastmark

Znaczna odległość od obudowy. Bezpieczny poziom promieniowania. Reasumując nie stawiamy routera w sypialniach, w pokojach dzieci, rozważnie wybieramy miejsce instalacji.

                        Router TP LINK TL WDR 4300

Router - przekroczony poziom promieniowania.
Router – poziom promieniowania.

Emisja elektromagnetyczna TP LINK WDR43, pomiar wykazał mniejsze wartości pola elektromagnetycznego przekroczenie o 1715,4236% /cm2 bardzo blisko anten. Poziom przekroczony o 17 razy. Pomiary mają charakter poglądowy. W odległości powyżej 50 cm do ok, 100 cm moc sygnału poziom 150%.

TP LINK TL WDR 4300
TP LINK TL WDR 4300

Odległość powyżej 100 cm rejestruje bezpieczny poziom.

 Nie stawiamy WI FI w sypialniach, w pokojach dzieci, rozważnie wybieramy miejsce instalacji.

Rozważmy wyłączenie routera na noc lub przejdźmy na korzystanie z sieci w technologii LAN.

Niektóre routery umożliwiają wyłączenie wi-fi lub ograniczenie wypromieniowania mocy.

Poniżej wykres przedstawiający ilość sieci, trzynaście nadajników- odbiorników radiowych w moim otoczeniu.

Router UPC  763635

Człowiek nie był wystawiany na ciągłą ekspozycję pola elektromagnetycznego w swoim bliskim otoczeniu. Nie wiemy jakie będą skutki tego zjawiska okaże się za kilka lub kilkanaście lat, nie namawiam do rezygnacji z WI FI tylko do świadomego korzystania z nowoczesnych technologii.


 Pomiar metr od obudowy routera

Router Alcatel

Pomiar blisko obudowy

Wnioski

   Podsumowując, anteny ukryte wewnątrz obudowy mają większą gęstość promieniowana w swoim otoczeniu na cm2. Umieszczenie anten na zewnątrz obudowy promieniują mniej intensywnie. Zachęcam do zapoznania się z eksperymentem przeprowadzonym w duńskiej szkole. http://technowinki.onet.pl/aktualnosci/routery-wifi-niekorzystne-dla-naszego-zdrowia/wcmznWięcej na temat fal radiowych w dokumencie: http://www.gios.gov.pl/images/dokumenty/pms/monitoring_pol_elektormagnetycznych/opracowanie_PEM2007.pdf

Post Author: Bogusław Ogan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *